anasayfa hakkımızda ürünler e-katalog iletişim kampanya
     

 

RB350 – Asfalt İçeriği Fırını ( Ateşleme Metodu ) 

Standart : ASTM D 6307-98 

- Tam olarak ASTM D 6307-98 ile uyum sağlayacak biçimde, sıcak karışım asfalt içerisindeki bağlayıcı miktarının niceliksel olarak belirlenmesi için tasarlanmış bir fırndır.  
- Hedefi aşmadan tam olarak 540ºC'lik adanmış sıcaklıkta çalışır.
- Fırın 600ºC sıcaklığa çıkabilmektedir. Test sırasında ortaya çıkan emisyonlar, fırının tepesine yerleştirilen özel termal art yanıcılar ile elimine edilir. Bir ters emiş sistemi çalışma sırasında yanıcı dumanların atılmasını, dolayısı ile art yanıcı içerisinde saf dışı bırakılmasını kolaylaştırır. Fırın, art yanıcının çalıştırılması ve ısınması ile fırın kapağının 150ºC'de kilitlenmesi de dahil olmak üzere tamamen ilintili yazılımın otomatik kontrolü altındadır. Tüm elemanlar korozyona karşı bir quartz tüp içerisinde korumaya alınmıştır.
- Yana açılan kapak, 150 C'de kilitlenen özel bir kilit sistemine sahiptir. Ağırlık kaybı bir yük hücresi uygulaması ( tümleşik terazi ) ile kayıt altına alınır ve ilgili rapor da dahil olmak üzere tüm detaylar bir dizüstü bilgisayar ( opsiyonel olarak temin edilir ) ile yazıcı çıktısı alınmak için hazır hale gelir. Sıcaklık/ağırlık kaybı eğrisi de yazıcı çıktısı için hazır halde olacaktır.
- Raporlama sırasında Agrega Kalibrasyonu faktörü de dahil edilebilir. Yakın geçmişteki kayıtlar ile karşılaştırmak üzere geçmiş bilgisi oluşturulabilir. Test için gerekli tüm işlemler, ilgili proğram tarafından üstlenilir ve son raporda bilgisayar üzerinde kaydedilerek yazıcı çıktısı alınmak için hazır hale gelir.
- Standardın gerektirdiği biçimde test sonunda fırın otomatik olarak kapanacaktır. 2500 kg'a kadar örnekler uygulanabilir ( toplam ölçek aralığı 10000 gr dır ). 540 C sıcaklığa ulaşma süresi 35 dakikadır.. Yakın tarihli raporları incelemek için geçmiş bilgisi aktive edilebilir. Çalışma için yazılım üzerinde İngilizce ve Almanca dil seçenekleri mevcuttur.
- 220 V, 1 faz, 50Hz, 3600 W
- İç Ölçüler : 300 x 300 x 300 mm
- Dış Ölçüler : 1150 x 600 x 600 mm
- Ağırlık : 60 kg